Jolanta Michalak

Lublin zachwyca swoją niezwykłą obfitującą w wydarzenia historią, która na przestrzeni wieków zmieniała Polskę i Europę.

Dziedzictwo historyczne tego miasta przesycone jest wieloma tradycjami. To miejsce, w którym mieszanka kultur i religii stworzyła wyjątkowy niepowtarzalny klimat.

Jeśli chcesz się zagłębić w magię Lublina – miasta zetknięcia się Wschodu i Zachodu, gdzie zapisana w niejednym kamieniu historia przenika każdy zaułek – serdecznie zapraszam na wspólny spacer jego ulicami. Każdemu przybliżę historie oraz pełne ciekawostek i humoru legendy a także fascynujące postaci związane z moim miastem.

Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z ludźmi. Każde oprowadzanie traktuję wyjątkowo, dostosowując się do wymagań zwiedzających. Na życzenie oprowadzam w stroju nawiązującym do epoki.

Jestem przewodnikiem miejskim po Lublinie, Kazimierzu Dolnym i Muzeum na Majdanku, zaś z wykształcenia artystą – plastykiem. Efektem połączenia moich zainteresowań jest zilustrowana przeze mnie książka „Legendy Lublina”, która jest  projektem stypendialnym przyznanym mi przez Marszałka Województwa Lubelskiego w 2015r.

Podobne wpisy: