Szkolenie w Kazimierzu Dolnym 11.03.2013

  • Kazimierz 2013 1
  • Kazimierz 2013 2
  • Kazimierz 2013 3
  • Kazimierz 2013 5
  • Kazimierz 2013 6

W ramach nowych działań podejmowanych przez Stowarzyszenie, pojawiła się kwestia organizacji szkoleń, zarówno tych miejscowych, jak i wyjazdowych, dla członków organizacji oraz środowiska pilockiego i przewodnickiego szeroko pojętego.

Efektem działań Zarządu oraz aktywności członków zwyczajnych, szczególnie Haliny Potoczek, zostało zorganizowane szkolenie wyjazdowe w placówkach Muzeum Nadwiślańskiego – Muzeum Przyrodniczym, Kuncewiczówce oraz Kamienicy Celejowskiej.

Jak się okazało na szkolenie zgłosiło się więcej osób, niż mieliśmy miejsc. Ostatecznie pojechało 20 osób.

W placówkach muzealnych oprócz standardowych informacji o bieżących ekspozycjach i wydarzeniach, otrzymaliśmy materiały szkoleniowe z których mogliśmy na spokojnie przygotowywać się do nadchodzącego sezonu turystycznego. Wszelkie informacje o działalności muzealniczej wydawały się tym cenniejsze, że kolejny rok z rzędu mają być zamknięte atrakcje kazimierskie – Zamek oraz Baszta.

Wizyta w Muzeum Nadwiślańskim rozbudowała także naszą bazę kontaktów, co z pewnością zaowocuje kolejnymi szkoleniami w przyszłości.

Nasza wojaż nie ominęła także i innych punktów programu takich jak: zwiedzanie świeżo odremontowanej kazimierskiej fary oraz Centrum Kultury w Kazimierzu Dolnym.

Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się ponadto jak robi się prawdziwy lager w małym browarze hotelowym w Puławach.

Wszelkie wrażenia pokursowe wymienialiśmy przy ognisku i ciepłej kiełbasce… Efekt burzy mózgów nie mógł być inny – jeśli będzie taka możliwość, zorganizujemy kolejne szkolenia. Jak widać po frekwencji, są one potrzebne.

 

Podobne wpisy: