Wirtualny spacer po dawnym Lublinie 03. 10. 2016

Dlaczego fontannę na Placu Wolności zdobi miniaturowa wieża? W którym z lubelskich hoteli rezydowały… krokodyle i mrówkojady? Jakie tajemnice kryją podziemia magistratu? Gdzie w Lublinie w dwudziestoleciu międzywojennym można było zaopatrzyć się w świeże warzywa? Dlaczego książę Leszek Czarny polecił wystawić na Starym Mieście kościół? Kto zasiedlał Podzamcze? Jeżeli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te (i inne) pytania – zapraszamy na wirtualny spacer po dawnym Lublinie. Wspólnie odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni, i odkryjemy nasze miasto na nowo.
Szczegółów dotyczących trasy nie wyjawimy! Możemy zdradzić jedynie tyle, że zwiedzimy obiekty, których próżno byłoby szukać na planie współczesnego Lublina. Zaintrygowani? Jeżeli tak, to jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
Prezentacja została przygotowana w oparciu o fotografie, pocztówki i ryciny ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Muzeum Historii Miasta Lublina.
Spotykamy się 3 października 2016r. (poniedziałek) o godzinie 17 w Czytelni Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4).

Wirtualny spacer poprowadzą: Elżbieta Podkańska oraz Katarzyna Podkowińska z Działu Zbiorów Specjalnych WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Podobne wpisy: