„Szkoła w mieście – miasto w szkole”

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy realizację projektu „Szkoła w mieście – miasto w szkole”. Jest on skierowany do uczniów lubelskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ma na celu podniesienie wiedzy uczniów o Lublinie.

Do końca roku szkolnego w przestrzeni miejskiej Lublina przeprowadzonych zostanie 27 lekcji terenowych z 9 tematów. Będą one prowadzone przez przewodników-edukatorów i wykorzystywać będą metody aktywizujące uczniów do samodzielnego poznawania swojego miasta.

Lekcje trwać będą około 2 godziny lekcyjne (1,5 godziny zegarowej). Tematyka zajęć będzie bardzo różnorodna i obejmować będzie zagadnienia związane z historią i kulturą Lublina. Projekt wpisuje się w obchodzone w tym roku 700 lecie nadania prawa miejskiego Lublinowi i pozwoli dzieciom i młodzieży na poznanie wydarzeń i procesów, które wpłynęły na ukształtowanie się obecnego ducha miasta.

HARMONOGRAM PROJEKTU ZNAJDĄ PAŃSTWO POD TYM LINKIEM.

ZGŁOSZENIA CHĘTNYCH KLAS PRZYJMUJE KOORDYNATOR PROJEKTU P. ANNA ŚLIWA POD NUMEREM TELEFONU 602 384 665 LUB POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES pogranicze.zarzad@gmail.com.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ FUNDACJĘ PZU.

Podobne wpisy: