„Warsztaty kulinarne Małgosi” cz. II, czyli przyjaciele karpia w akcji

  • DSCN6578
  • DSCN6564
  • DSCN6559
  • DSCN6609
  • DSCN6524

II „Warsztaty Kulinarne Małgosi” zorganizowane przez tytułową Małgosię – Małgorzatę Zdzienicką, członkinię naszego Stowarzyszenia oraz przy wydatnej pomocy kolejnej z naszych pań – Magdaleny Mazur-Ciseł –możemy uznać za sukces nie tylko kulinarny. Warsztaty odbyły się w Sosnowicy i dotyczyły dań z karpia – zupa rybna  i karp z warzywami zapiekany w śmietanie. Karp ekologiczny , pyszny z Gospodarstwa  Rybackiego „POLESIE” w Sosnowicy. A nas gościły przedstawicielki  Zespołu  Ludowego ,,Sosna ” : p. Agnieszka Stańczuk -kierownik zespołu ,,Sosna ‘’i panie  Jadwiga Ciesielska , Janina Radko , Alicja Ulińska , Halina Kawałek i Maria Kowalczyk  oraz  pani Joanna  Krupska – instruktor w GOK-u w Sosnowicy, gdzie odbyły się warsztaty .Grupa szkoleniowa została przyjęta przez Gospodarzy ze staropolską gościnnością – serdecznością i z uśmiechem .Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze , pokazały dużą  wiedzę kulinarną i profesjonalizm  Pań.  Pyszności  przygotowane przez Panie wprowadziły nas w „stan błogości” …..to była  poezja ……

Nie samym jedzeniem człowiek żyje ….. Warsztaty kulinarne były uzupełnione spacerem krajoznawczym- przypomnieliśmy historię nieszczęśliwej miłości Tadeusza Kościuszki i samego pobytu  T. Kościuszki w Sosno wicy .Po okolicy urokliwym przewodnikiem była p. Joanna Krupska.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty kulinarne. Następny odbędzie się 24 stycznia 2015r, ale… to mała niespodzianka, co będzie gotowane i wrzucane do garnka!

BARDZO DZIĘKUJEMY  PANI  DYREKTOR ZA  UMOŻLIWIENIE  ODBYCIA SZKOLENIA W GOK  W SOSNOWICY  ORAZ  PANIOM  ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS  I NAUKĘ  PYSZNYCH DAŃ Z KARPIA.                  

Wdzięczni  Uczestnicy

Podobne wpisy: