„Warsztaty kulinarne Małgosi” cz. I, czyli jak gotować po tatarsku

  • DSCN6235
  • DSCN6341
  • DSCN6349
  • DSCN6380

W ramach działalności Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych POGRANICZE, 23.11.2014 w pochmurny, szary, listopadowy dzień, zgodnie z planem, udaliśmy się na warsztaty kulinarne kuchni tatarskiej do Studzianki – pierwszy wyjazd z cyklu ,,WARSZTATY KULINARNE MAŁGOSI”.

Członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka: p. Mirosława Jaśkiewicz ( jednocześnie sołtys wsi i radna gminy Łomazy), p. Mirosława Brodacka – główna ,,szefowa‘’ kuchni, p.Małgorzata Kukawska oraz p.Teresa Bojarczuk, przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie witając nas – co prawda nie chlebem i solą – ale przepysznym sękaczem własnej produkcji !!!

W atmosferze żartu, śmiechu i momentami pełnego skupienia, odbyły się pierwsze zaplanowane warsztaty kuchni tatarskiej. Dzięki uprzejmości i cierpliwości Pań ze Stowarzyszenia, zgłębiliśmy część tajników kuchni tatarskiej tzn. opanowaliśmy sekrety piroga tatarskiego, pieremiaczy, czebureków i kołdunów. Natomiast degustacja tych pyszności była prawdziwą ucztą dla podniebienia. Warsztaty w Studziance są pokłosiem projektu „Wielokulturowość Lubelszczyzny – wczoraj i dziś” współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, dotyczącego różnorodności kulturowej, etnicznej oraz kulinarnej Lubelszczyzny. Wspominając kuchnię tatarską , wspominamy polskich Tatarów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANIOM MIROSŁAWIE JAŚKIEWICZ, MIROSŁAWIE BRODACKIEJ, MAŁGORZACIE KUKAWSKIEJ ORAZ TERESIE BOJARCZUK ZA PRZYJĘCIE NAS NA WARSZTATY I ZA TAK SERDECZNE PRZYJĘCIE .

Podobne wpisy: