Festiwal Legend Lubelskich 2017

LSPiPT „Pogranicze” będzie uczestniczyć w kolejnej, trzeciej już, edycji festiwalu. Imprezę organizuje Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Na wydarzenie złoży się wiele ciekawych propozycji.

Stowarzyszenie firmuje swoją marką kilka z nich:

Spacery wieczorne „Lubelskie półcienie” (22. 09. 2017r., godz. 19.30 oraz 20.30).

Wieczorny spacer, którego trasa poprowadzi uczestników poprzez ulice i zaułki w poszukiwaniu legend i opowieści miejskich. Urozmaiceniem spaceru będą scenki wykonywane przez aktorów-amatorów. Wcielą się oni w rolę postaci rzeczywiście istniejących, jak i tych legendarnych.

Spotkanie: Plac Wolności (przy fontannie).

Spacery „Legendarne opowieści” (23. 09. 2017r., godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30).

Rodzinny spacer podczas którego najmłodsi uczestnicy poznają najbardziej znane lubelskie legendy i spotkają opowiadaczy, którzy przybliża im ciekawe historie z przeszłości. Spacery stanowić będą także wstęp i świetną podstawę do gry miejskiej „Między legendą a rzeczywistością”.

Wyjścia co pół godziny spod wejścia budynku Starego Ratusza (Rynek Starego Miasta).

Gra miejska „Między legendą, a rzeczywistością” (23. 09. 2017r., godz. 15.00).

W czasie gry uczestnicy przeniosą się w świat, w którym to, co realne miesza się z legendą i opowieścią. Jak odróżnić od siebie te rzeczywistości? Czy jest to w ogóle możliwe w Lublinie, gdzie topografia fizyczna przenika się z metafizyką? Czy ślad czarciej łapy jest autentyczny a kamień nieszczęścia przynosi pecha? Na to i inne podobne pytania, uczestnicy gry będą musieli znaleźć odpowiedź. Po tym jak poznasz legendy Lublina, spojrzysz na miasto z innej perspektywy.

W grze mogą uczestniczyć zespoły od 2 do 5 osób. Przydatne będą: ołówek lub długopis, kartki do robienia notatek, telefon z aparatem lub aparat fotograficzny.

Miejsce rejestracji oraz początek gry: wyjście z Lubelskiej Trasy Podziemnej (Plac po Farze).

Zapraszamy!